logo

Spotkanie bożonarodzeniowe.

Dnia 18 grudnia w szkole miało miejsce spotkanie bożonarodzeniowe. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia przez dzieci klas 0-III inscenizacji, którego celem było przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa.  Jasełka wystawione były dla rodziców i nauczycieli. Nie zabrakło również śpiewu kolęd i pastorałek. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane stroiki wraz z życzeniami.


Dziękujemy wszystkim za przygotowanie pięknej uroczystości, a także tym którzy zadbali o świąteczny wystrój klas.
19 grudnia odbyły się wigilie klasowe. Uczniowie wraz z wychowawcami połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i śpiewali kolędy.


 

Akademia z okazji Święta Niepodległości.

chopinW tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez uczniów klasy VIII. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania  całego Hymnu Państwowego. Następnie, uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny, który przypomniał wszystkim   o ważnych wydarzeniach historycznych w dziejach naszego narodu, przypomniano drogę, jaką przeszedł nasz kraj do 11 listopada 1918 roku. Dzięki piosenkom i  wierszom mogliśmy poczuć i docenić to, w jakim kraju żyjemy i komu winniśmy być wdzięczni.


80 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dnia 18 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem Pani Renaty Pilch i Pani Małgorzaty Brataniec przygotowali piękną akademię związaną z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej.
 

100 lecie odzyskania niepodległości - podsumowanie działań

niepodleglaNajważniejsza
jest Polska
Najważniejsza jest Polska,
Ojczyzna czerwieni i bieli (…)
Nie kupi nas nikt. Nie podzieli.
Najważniejsza jest Polska!

Szkoła Podstawowa w Kąśnej Dolnej miała swój udział w świętowaniu 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Oddała hołd Ojczyźnie poprzez:

  1. Udział uczniów w dwóch lekcjach patriotycznych: ,,Z fortepianem w walizce’’(XI 2017 r.) na podstawie pamiętników I. J. Paderewskiego oraz ,,Herosi Niepodległej’’(XI 2018) o trzech zasłużonych dla Polski postaciach. Zajęcia, zaprezentowane w formie spektaklu teatralnego, odbywały się w dworku I. J. Paderewskiego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019r. odbyło się uroczyste rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.  W kaplicy odbyła się msza  święta  i rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.
Wszystkim Uczniom,  Nauczycielom i Rodzicom  życzymy dużo sukcesów, pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.


Obchody 100 - lecia Odzyskania Niepodległości

W piątek, 9 listopada, młodzież naszej ósmej klasy wraz z Panią Dyrektor i wychowawcą uczestniczyła w obchodach 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę zorganizowanych przez ZSOiZ w Ciężkowicach. O godz. 900 zgromadziliśmy się na Rynku w Ciężkowicach przy pomniku I.J. Paderewskiego. Wysłuchaliśmy przemówienia Pana Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza. Potem delegacje szkół złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem.