logo

Turniej mixtów w hpn

Fantastyczny i pełen emocji turniej halowej piłki nożnej szóstek mieszanych (mixtów) miał miejsce 09.01.2016 r. na hali sportowej w Ciężkowicach. Dzięki wspaniałej organizacji i wsparciu głównego sponsora, którym byli właściciele sieci handlowej DELIKATESY CENTRUM w Ciężkowicach młodzież ze szkół podstawowych w naszej gminie stawiła się w komplecie by rywalizować o tytuł najlepszej drużyny.

Dziewięć reprezentacji szkół w tym nasza rozgrywały spotkania w trzech grupach systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy poszczególnych grup w II fazie rozgrywek walczyli o miejsca 1-3, drużyny z II miejsca w grupie o miejsca 4-6 i drużyny, które uplasowały się na trzeciej pozycji o miejsca 7-9.

Nasi staneli na wysokości zadania i po zwycięstwach z SP Jastrzębia II (2:0) i SP Ciężkowice (1:0) z I miejsca awansowali do ścisłego finału wraz z SP Siekierczyna i NSP Pławna. No i zaczeły się emocje nie mniejsze niż te na drugi dzień w turnieju KIO w Berlinie w meczu o III miejsce naszych siatkarzy.

Najpierw remisowe (0:0) spotkanie z zawsze groźną Pławną, potem oczekiwanie na wynik meczu NSP Pławna-SP Siekierczyna (0:0). Mecz, który miał wyłonić zwycięzce turnieju SP Kąśna Dolna-SP Siekierczyna był prawdziwym dreszczowcem. W 5 minucie Ola Skrabska pakuje piłkę na 1:0 i jesteśmy 3 minuty od viktorii. Ale gra się do końca. Na 100 sekund przed końcowym gwizdkiem chwilę nieuwagi naszych obrońców wykorzystuje przeciwnik i strzela bramkę wyrównującą. Końcowy gwizdek i I seria rzutów karnych po której dalej nic nie wiadomo. W II serii karniaków Siekierczyna jest skuteczniejsza i może cieszyć się z I miejsca w II Gminnym Turnieju Mixtów. (gratulacje).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. SP SIEKIERCZYNA
  2. SP KĄŚNA DOLNA
  3. NSP PŁAWNA

Królem strzelców zawodów z czterema bramkami na koncie został uczeń naszej szkoły Łukasz Gwóźdź.