logo

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce

W piątek 27 listopada na Hali Widowisko-Sportowej w Ciężkowicach miały miejsce Gminne Zawody Chłopców i Dziewcząt w Koszykówce. Tradycyjnie rankiem, o godzinie 8:30 pojechaliśmy tam z naszej szkoły autobusem, by już o godzinie 9:30 rozpocząć zmagania o tytuł mistrza gminy Ciężkowice.

Pierwszym rywalem, z jakim przyszło zmierzyć się naszym chłopakom były Bogoniowice. Mecze były podzielone na dwie części po siedem minut. Pierwsza część zakończyła się dla nas nie najlepiej, wynik wynosił wówczas 4:0 dla przeciwnika. Druga połowa pokazała jednak wolę walki i z pozycji przegranej udało się nam rzucić 5 koszów, doprowadzając do końcowego wyniku 10:4. Zmęczeni, lecz podbudowani zwycięstwem od razu rozegraliśmy mecz z Siekierczyną. Niestety w tym przypadku rywale mimo starań okazali się lepsi i pokonali nas 6:13. Przyszedł wtedy czas na spotkanie dziewcząt, których przeciwnikiem był gospodarz zawodów - Ciężkowice. Tym razem przeciwnik zdominował naszą drużynę i mecz zakończył się wynikiem 4:15. Po krótkiej przerwie w podobnym czasie oba nasze zespoły rozegrały dwa kolejne mecze - chłopaki stawili czoła zespołowi ze Zborowic, z którym przegrali 4:10. Dziewczyny po zażartej walce zwyciężyły z drużyną z Bogoniowic 8:6! Ostatnie dla drużyny mężczyzn spotkanie rozegraliśmy z Ciężkowicami. Choć pokładano w tym meczu spore nadzieje, to przegraliśmy 0:13. Tym akcentem chłopaki zakończyli swój udział w turnieju, zajmując miejsce 4. Dziewczyny musiały zagrać jeszcze z (jak potem się okazało) mistrzyniami gminy - Jastrzębią nr 1. Spotkanie zakończyło się dość sporą porażką - 2:21